parallax background

Plan wyprawy

Po Ameryce Środkowej


Nadchodząca wyprawa

Meksyk - Belize - Gwatemala

31.10.2019

1 termin
BONUS >

DZIEŃ 1


Cancun


Lądujemy w stolicy Yukatanu - Cancun. Szybki tranfer do Hotelu, czas na odpoczynek i regenerację po podróży. Wieczorem zabierzemy was do centrum życia lokalnej społeczności, gdzie zjemy pyszne tacosy i zobaczymy jak spędzają czas lokalsi.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Cancun to bardzo młode miasto, wybudowane w latach 60tych w miejscu małej wioski rybackiej, jako alternatywa dla bardzo popularnego Accapulco, które w tamtych czasach zostało opanowane przez lokalne gangi narkotykowe. Miasto podzielone jest na dwie strefy: turystyczna Zona Hotelera - najbardziej luksusowa cześć Cancun, a nawet całego Meksyku i strefa miejska Down Town gdzie żyje ludność lokalna.
SAMOLOT
SAMOLOT
BUS
BUS
LOKALSI
LOKALSI

DZIEŃ 2


Isla Mujeres - Playa Del Carmen


Drugi dzień spędzimy na wyspie Isla Mujeres, na którą dostaniemy się promem. Wsiadamy w meleksy i jedziemy! Podziwiać będziemy wspaniałe widoki i odpoczniemy na jednej z najpiękniejszych plaż świata - Playa Norte. Dla chętnych możliwość nurkowania z butlą w Underwater Museum. Po powrocie z wyspy przejazd do Playa Del Carmen, gdzie spędzimy wieczór.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Isla Mujeres - Z hiszpańskiego Wyspa Kobiet, była miejscem kultu bogini Ixchell będącą w mitologi Majów boginią płodności.
Playa Norte - siódma najpiękniejszych plażach świata wg TripAdvisor’s annual Traveler’s Choice awards for 2017.
Underwater Museum - 470 pomników, zatopionych 9 metrów pod wodą - jest to innowacyjny projekt, którego celem jest przeciwdziałanie skutkom zmian w oceanie i systemie raf koralowych.
łódka
ŁÓDKA 1h
MELEX
MELEX
BUS
BUS
SNORKELING
SNORKELING
CHILL
CHILL
INTEGRACJA
INTEGRACJA
parallax background

DZIEŃ 3


Akumal - Tulum


Po porannym zwiedzaniu, udamy się wzdłuż Riwiery Majów do Tulum. Po drodze odwiedzimy kameralną miejscowość Acumal, gdzie będziemy mieli okazję popływać z żółwiami, a także odwiedzić pobliską lagunę Yalku- ulubione miejsce nurków. Po zameldowaniu w klimatycznych bungalowach na plaży, spędzimy wieczór w centrum Tulum.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Acumal - W języku Majów oznacza "miejsce żółwi" - jedyne miejsce w okolicy, w którym do tej pory żółwie mają swoje tereny lęgowe.
Laguna Yalkul - Wewnętrzna laguna łącząca się z Morzem Karaibskim. Swoją wyjątkową florę zawdzięcza mieszaniem się słodkich wód z pobliskich cenot, z wodami morskimi - w ten sposób powstaje woda brachiczna.
BUS
BUS 1,5h
SNORKELING
SNORKELING
INTEGRACJA
INTEGRACJA

DZIEŃ 4


Tulum


Wczesnym rankiem wykąpiemy się w przejrzystych wodach najsłynniejszej z cenot - Grand cenote. Dla chętnych zwiedzanie zakątków jaskini z butlą. Po południu udamy się wzdłuż turkusowego wybrzeża do najbardziej malowniczo położonych Ruin Majów w Tulum. Wieczorem przejazd nad lagunę Bacalar.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Pierścień Cenot to jedna z najpiękniejszych formacji naturalnych na świecie. Cenoty te prawdopodobnie powstały 65 milionów lat temu w wyniku potężnego uderzenia meteorytu, który zakończył erę dinozaurów na świecie.
Wszystkich cenot jest ponad 6 tysięcy i wiele z nich jest ze sobą połączonych skomplikowaną siecią podwodnych korytarzy. https://www.youtube.com/watch?v=dNRTtLLuNM8
Ruiny Majów w Tulum - Ruiny prekolumbijskiego miasta majów, jedyne zbudowane na wybrzeżu, pełniły funkcję portu i fortecy.
BUS
BUS 3h
ROWER
ROWER
SNORKELING
SNORKELING
CHILL
CHILL
CHODZIK
CHODZIK
ZABYTKI
ZABYTKI

DZIEŃ 5


Laguna Bacalar


Całodzienny relaks nad bajeczną, słodkowodną laguną "siedmiu kolorów" Bacalar. Wśród atrakcji najbardziej polecamy pływanie kajakami po jeziorze, rejs łódką, zjazd na linie przez lagunę oraz wizytę w pobliskiej cenocie.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Laguna Bacalar (siedmiu kolorów) - Laguna słynie ze zmieniających się odcieni niebieskiego koloru i czystości wody, które zapewnia dno z wapienia.
Jezioro zasilają podziemne rzeki, których regularne otwarte baseny są Cenotami. Jest to największy zbiornik na Yukatanie, zasilany przez 450 kilometrową podziemną rzekę, która jest częścią największej podziemnej jaskini wodnej na świecie.
BUS
BUS 3h
ŁÓDKA
ŁÓDKA
CHILL
CHILL
SNORKELING
SNORKELING

DZIEŃ 6


Belize - Caye Caulker


Wczesnoporanny przejazd do Chetumal lub Belize City skąd promem, już po odprawie granicznej przedostaniemy się na małą klimatyczną wyspę Caye Caulker w Belize. Na miejscu atrakcją dnia będzie lot samolotem nad Great Blue Hole (atrakcja VIP). Wieczorem oddamy się urokom wyspy.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Belize - Jedyny anglojęzyczny kraj Ameryki Środkowej, zamieszkały przez czarnoskórą ludność.
Caye Caulker - Jedynym obowiązującym znakiem drogowym na wyspie jest "go slow". Ruch drogowy ogranicza się do rowerów i meleksów, które służą również policji. Chociaż ciężko mówić tu o drogach, skoro cała wyspa pokryta jest piaskiem :)
BUS
BUS 3h
ŁÓDKA
ŁÓDKA
HELIKOPTER
HELIKOPTER
CHILL
CHILL
INTEGRACJA
INTEGRACJA
ADRENALINA
ADRENALINA

DZIEŃ 7


Belize - Caye Caulker


Tego dnia skupiamy się na nurkowaniu pośród drugiej największej rafy koralowej świata otaczającej Belize (atrakcja VIP). Do wyboru snorkeling i nurkowanie z butlą. Wieczór w formie relaksu.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Rafa Koralowa Belize - Ze względu na swoje wyjątkowe piękno, szczególne procesy ekologiczne i biologiczne tam zachodzące, a także liczne zagrożone gatunki rafa ta została wpisana w 1996 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
ŁÓDKA
ŁÓDKA
SNORKELING
SNORKELING
CHILL
CHILL
INTEGRACJA
INTEGRACJA
parallax background

DZIEŃ 8


Gwatemala - El Remate


Po przepłynięciu promem do Belize City, przesiadamy się w lokalny transport Chicken bus - Obowiązkowa atrakcja w regionie. Docieramy nim na granicę Belize- Gwatemala. Po odprawie wracamy do naszego busa i zmierzamy do El Remate- spokojnej wioski na skraju dżungli, nad jeziorem Lago Peten Itza. Idealne miejsce by spędzić trochę czasu z lokalsami i nacieszyć się naturą.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Chicken bus - Są kolorowe, przeładowane i czasy świetności mają dawno za sobą. Amerykanie za każdym razem przecierają oczy ze zdziwienia, gdy po wnikliwej obserwacji autobusów, rozpoznają… swoje żółte maszyny, wożące kiedyś dzieciaki do szkół.
Biotop El Remate jest bogaty w roślinność i dzika przyrodę, żyje tu ok 20 różnych gatunków małp, a godzinny hikking przez dżunglę gwarantuje przepiękne widoki.
PROM
PROM 3h
BUS
CHICKENBUS 5h
LOKALSI
LOKALSI
CHODZIK
CHODZIK
SNORKELING
SNORKELING

DZIEŃ 9


Tikál - Flores


Całodniowa wycieczka do historycznej stolicy państwa Majów - Tikál - największego świadectwa kultury majańskiej w Ameryce Środkowej. Po zwiedzeniu kompleksu piramid przejeżdżamy do wyspiarskiej części miasta Flores. Wieczorne zwiedzanie wyspy i nocleg z widokiem na drugą stronę jeziora Peten Itza.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Tikál wraz z otaczającym je parkiem charakteryzują się bogatą fauną i florą. Można tu spotkać między innymi tukany oraz drugie najgłośniejsze zwierzęta świata - małpy wyjce.
Flores - jego najstarsza część położona jest na wyspie, połączonej obecnie z lądem krótką groblą. Była ostatnią ostoją cywilizacji Majów, podbitą przez Hiszpanów dopiero w 1697 roku.
BUS
BUS 1,5h
CHODZIK
CHODZIK
ZABYTKI
ZABYTKI
INTEGRACJA
INTEGRACJA
parallax background

DZIEŃ 10


Rio Dulce - Livingstone


Rano wyjeżdżamy w kierunku rzeki Rio Dulce. W pierwszej kolejności odwiedzimy gorące wodospady El Paraiso, a następnie udamy się w rejs łódką, do niedostępnej w inny sposób miejscowości Livingston. Spędzimy wieczór w towarzystwie zamieszkałej tam ludności Garifuna.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
El Paraiso - Idealne miejsce do kąpieli, gdzie gorące wodospady wpadają do chłodnych wód rzeki. W pobliżu można odkryć jaskinie pełne nietoperzy.
Livingston - Zamieszkałe głównie przez potomków niewolniczej karaibskiej ludności sprowadzonej z afryki - plemię Garifuna, lokalna ludność znana jest z zamiłowania do tańca i muzyki a także Gifiti - domowej nalewki na bazie rumu.
BUS
BUS 3,5h
ŁÓDKA
ŁÓDKA 1h
LOKALSI
LOKALSI
INTEGRACJA
INTEGRACJA
WODOSPADY
WODOSPADY

DZIEŃ 11


Las Conchas


Po powrocie łódką z Livingston, jedziemy nad Las Conchas, gdzie spędzimy cały dzień w otoczeniu spektakularnych wodospadów, turkusowych basenów, licznych strumyków i dzikiej natury. Po południu czeka nas przejazd do Semuc Champei.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Las Conchas - Nieturystyczne malownicze miejsce, z bogatym życiem naturalnym, które odkryliśmy tylko dzięki podróży autostopem.
ŁÓDKA
ŁÓDKA 1,5h
CHILL
CHILL
SNORKELING
SNORKELING
WODOSPADY
WODOSPADY
BUS
BUS 7h

DZIEŃ 12/13


Semuc Champei


Budzimy się w niewielkiej miejscowości Lanquin, skąd już tylko godzina dzieli nas od Semuc Champey. Kręte ścieżki i strome podjazdy pośród przepięknych widoków to przygoda sama w sobie. Spędzimy aktywne dwa dni na eksploracji Semuc. Zaczniemy od góry - krótkiego trekkingu na punkt widokowy, wykąpiemy się w wapiennych basenach a następnie zejdziemy pod ziemię by zwiedzić tamtejsze jaskinie. Odwiedzimy też lokalne plantacje kakaowca, a dla odważnych spływ po rzece pontonami. Drugiego dnia po południu wyruszymy w drogę do Antigua

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Semuc Champey w dosłownym tłumaczeniu "Tam, gdzie rzeka kryje się pod kamieniami" - naturalny pomnik przyrody który posiada 6 oszałamiających, turkusowych basenów, rozległą sieć jaskiń z podziemnymi wodospadami i zapierające dech w piersiach widoki. Baseny spoczywają na naturalnym wapiennym moście, pod którym przepływa rwąca rzeka Cahabón.
CHILL
CHILL
SNORKELING
SNORKELING
WODOSPADY
WODOSPADY
ADRENALINA
ADRENALINA
BUS
BUS 7,5h

DZIEŃ 14


Antigua


Tego dnia zwiedzimy miasto Antigua. Zabierzemy Was na słynne kolorowe bazary i pospacerujemy wąskimi uliczkami odkrywając kolonialne budowle. Zregenerujemy się i zbierzemy siły na wyzwania następnego dnia.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Antigua - kolonialne miasto otoczone 3 wulkanami, dawna stolica Gwatemali. W 1773 roku miasto dotknęły dwa poważne trzęsienia ziemi, nakazano całkowite opuszczenie miasta a stolice przeniesiono. Wiele osób pozostało jednak na miejscu, a miasto ostatecznie podniosło się ze zniszczeń.
W 1979 miasto zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Właśnie stąd pochodzi jedna z najlepszych kaw na świecie - Arabika Gwatemala SHB - swoje walory zawdzięcza żyznym glebom na zboczach wulkanów.
ZABYTKI
ZABYTKI
CHODZIK
CHODZIK
INTEGRACJA
INTEGRACJA
parallax background

DZIEŃ 15


Wulkan Acatenango


Wyprawę na wulkan Acatenango rozpoczniemy z wysokości 2500m npm. Po około 7 godzinach marszu dotrzemy pod wierzchołek wulkanu. Tam rozbijemy obóz, aby przez całą noc podziwiać erupcję wulkanu Fuego, oddalonego od nas jedynie o 2 km.
O bezpieczeństwo zadba lokalny przewodnik, który poprowadzi całą wyprawę.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Volcán de Fuego - najbardziej aktywny wulkan w Ameryce Środkowej. Kompleks wulkanów Fuego-Acatenango swoją aktywność przejawia od co najmniej 230 000 lat. Wulkan Acatenango ostatni raz wybuchł w 1976r, natomiast wzmożona aktywność wulkanu Fuego trwa nieprzerwanie od 2002r.
Z powodu zmiennych warunków atmosferycznych na szczycie i temperatury zbliżającej się do 0 stopni, obozowisko w którym spędzamy noc znajduje się 300 metrów pod wierzchołkiem wulkanu.
BUS
BUS 1h
CHODZIK
CHODZIK
ADRENALINA
ADRENALINA

DZIEŃ 16


Wulkan Acatenango


Przed świtem rozpoczniemy około 2 godzinną wspinaczkę na szczyt Acatenango, skąd podziwiać będziemy niesamowity wschód słońca na tle wulkanów Fuego i Agua. Po wszystkim czeka nas zejście z wulkanu i powrót do miejscowości Antigua.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Wierzchołek Acatenango pokryty jest pyłem wulkanicznym, po którym wspinaczka może okazać się nie lada wyzwaniem. Jednak trudy całej wyprawy zrekompensuje nam wspaniały widok ze szczytu.
BUS
BUS 1h
CHODZIK
CHODZIK
ADRENALINA
ADRENALINA

DZIEŃ 17/18


Jezioro Atitlan


Czas na regenerację! Najlepszym do tego miejscem będzie Lago Atitlan. Udamy się do miejscowości San Marcos de Laguna, położonej nad samym brzegiem jeziora. Przez dwa dni możemy zwiedzić okoliczne uprawy kawy, popłynąć łódką do jednej z pobliskich wiosek, zrobić zakupy na kolorowych targach Majów, czy odbyć zajęcia z yogi.
Dla chętnych trekking na jeden z otaczających jezioro wulkanów.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Jezioro Atitlan - położone w kraterze, powstałym na wskutek olbrzymiego wybuchu 84 tys. lat temu. Największym jego atutem jest położenie między trzema wulkanami San Pedro, Tollman i Atitlan. Badania wykazały że na dnie znajdują się pozostałości miasta Majów. Uważane jest za jeden z najpiękniejszych zbiorników naturalnych na świecie.
BUS
BUS 1h
ŁÓDKA
ŁÓDKA
SNORKELING
SNORKELING
CHILL
CHILL
CHODZIK
CHODZIK
INTEGRACJA
INTEGRACJA
parallax background

DZIEŃ 19/20


Cancun


Znad jeziora pojedziemy na lotnisko do Gwatemala City, skąd odbędziemy lot powrotny do Cancun. Wieczorem wybierzemy się do słynnego klubu Cocobongo, w którym czekać na Nas będą loże oraz wiele godzin niesamowitych spektakli (atrakcja VIP).
Ostatni dzień będzie wolny, można go spędzić na jednej z plaż w Zona Hotelera lub na własną rękę odwiedzić piramidy Chickenitza.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Coco Bongo Cancun - znajduje się w samym sercu Zona Hotelera, wśród dziesiątek barów i klubów, które tworzą imprezową stolicę Meksyku. Nazwa i atmofsera klubu inspirowana miejscem z filmu Maska.
Piramidy Chickenitza - w 2007 roku obiekt został ogłoszony jednym z nowych 7 cudów świata.
BUS
BUS 1h
SAMOLOT
SAMOLOT 2h
SNORKELING
SNORKELING
CHILL
CHILL
CHODZIK
CHODZIK
INTEGRACJA
INTEGRACJA
ZABYTKI
ZABYTKI

DZIEŃ 21


Warszawa


To już koniec tej przygody, ale nie koniec pozytywnych emocji! W ciągu najbliższego miesiąca dostaniecie filmik z wyprawy, foto-książkę i inne gadżety, dzięki którym będziecie mogli przeżyć to jeszcze raz! Teraz pozostaje Wam tylko śledzić nas na bieżąco, aby nie przegapić kolejnych podroży.

<   ODKRYJ WIĘCEJ
Więcej odkryjesz z nami w kolejnych wyprawach.
SAMOLOT
SAMOLOT
Dużo h

Szczegóły wyprawy

 

Warunki noclegowe


W większości przypadków śpimy w komfortowych i nieszablonowych hotelach,
w 2 osobowych klimatyzowanych pokojach z łazienką.
Jedna noc w bungalowie na białych plażach w Tulum. Jedna noc w namiocie na wulkanie Acatenango na 3500 mnpm.
Przykładowe zdjęcia:
 

Koszty wyprawy


Całkowity koszt wyprawy:
7500zł wpłacane na konto stowarzyszenia
+ 950$ przekazywane liderowi wycieczki na miejscu
+ 400$ za atrakcje w pakiecie VIP*(opcjonalnie)
+ ceny lotów + wydatki własne.

Za co
płacisz?


Opłata 7500zł jest wpłacana w 3 ratach. Pierwsza rata w wysokości 1500zł w ciągu tygodnia od zgłoszenia swojego udziału w wyprawie, druga rata 3000zł po zebraniu minimalnej liczby osób (6 osób) - najpóźniej do dwóch miesięcy przed wyprawą, trzecia rata 3000zł wpłacamy na miesiąc przed wyprawą.
Kwotę w dolarach (950$ + opcjonalnie 400$*) należy przekazać liderowi na miejscu.

W kosztach tych zawierają się:
 • opłaty za atrakcje zgodnie z programem wyprawy (oprócz nurkowania z butlą)
 • opłata za transport klimatyzowanym vanem, promy, łódki, autokar zewnętrzny w Belize (chickenbus) i wszelkie inne środki transportu wymagane podczas podróży (nie wliczając samolotów)
 • 20 noclegów w hotelach/apartamentach
 • 1 nocleg w namiocie na wulkanie Acatenango
 • opieka liderów
 • przygotowanie filmu z wyprawy
 • inne pamiątki

  * Atrakcje w pakiecie VIP - Dotyczy biletów na 3 atrakcje:
 • Całodniowy snorkeling na rafie koralowej w Belize (70$)
 • Lot samolotem nad Great Blue Hole w Belize (250$)
 • Imprezę w klubie CocoBongo w Cancun (80$)

Co wyróżnia nasze wyprawy?


Zadbamy o Twoje wspomnienia


Z każdej wyprawy otrzymasz od nas profesjonalnie zmontowany film i fotoksiążkę. Dbamy oto, aby wspomnienia z wyprawy
zostały na dłużej.


VAN
na wyłączność!


Od początku do końca wyprawy towarzyszy nam jeden transport, dzięki temu będzie można zawsze zostawić w nim ekwipunek i podróż przebiegnie sprawnie.


Podróżujemy w małej grupie osób


Grupy maksymalnie 8-osobowe + 2 liderów. Większe ekipy są mniej mobilne, a my chcemy pokazać Ci jak najwięcej świata w kameralnej i przyjaznej grupie.


Wsparcie dwóch liderów


Opieka dwóch, doświadczonych liderów, którzy będą także przewodnikami, tłumaczami, współtowarzyszami, fotografami i strażnikami dobrej zabawy.


Niesamowite atrakcje w wersji VIP


Oferujemy naprawdę odlotowe atrakcje.Z pakietem VIP będziesz mógł nurkować w rafie koralowej, obejrzeć Great Blue Hole ze śmigłowca, czy przeżyć wyjątkowe show na imprezie w Coco Bongo!
Brzmi ekscytująco?


Komfortowe i nieszablonowe noclegi


Pomimo dzikiej przygody, stawiamy na wygodę. Śpimy w pokojach 2 osobowych z łazienką, w komfortowych, klimatycznych hotelach i apartamentach,

Jak się przygotować?


Wycieczka z plecakiem, wskazane 50-60 litrów.
Ekwipunek dostosowany do rodzaju wyprawy (do omówienia indywidualnie).
Wskazówki w zakładce Przed Wyprawą.


PRZED WYPRAWĄ

Spodobało się?


Napisz do Nas lub zadzwoń


KONTAKT